Duygunur Şahin Arslan 1983’te Kastamonu’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü Üstün Zekâlılar Öğretmenliğinde Lisans, Yeditepe Üniversitesi Eğitim Yönetimi ve Denetimi programında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Tezini, Yaratıcı Drama ile Yaratıcı Düşünme Öğretimi-Torrance Yaratıcı Düşünme Drama Liderliği konusunda yazdı. Eyüboğlu Eğitim Kurumları’nda 2007’den bu yana temeli yaratıcı düşünme becerilerini geliştirme olan “Yaratıcılık Dersi” programını yürütmektedir. 4. İstanbul Çocuk ve Gençlik Bieanal’inde çocuklar ve yetişkinlikler ile atölye çalışmaları yürütmüştür. Özel Okullar Derneği tarafından düzenlenen Eğitimde Öngörüler-Future Prospects ın Educaton XVI. Geleneksel Eğitim Sempozyumu’nda 21.yy Becerileri Arasında Yaratıclığın Yeri:Geleceği Okumak adlı çalıştay ile katılmış, Eğitim Teknolojileri Platformunda “teknoloji ve yaratıcılık” üzerine çalışmalar yapmıştır.
“Yaratıcılığını Özgür Bırak, Gelecek Odaklı Problem Çözme (FPSPI), Destination Imagination ve Yaratıcılık, Anlık Yaratıcı Düşünme, Üstün Yetenekli Çocuklar, Yaratıcılık ve Maker, Teknolojinin Felsefesi mi Olur Canım?, Yırtıcılık Dersi” verdiği eğitim, atölye ve sunumlar arasındadır.
Dünyanın en büyük yaratıcılık organizasyonu Destination Imagination Ulusal ve Dünya Finallerinde (Tennessee-ABD) bilim, sanat, doğaçlama, sosyal sorumluluk kategorilerinde başarılar elde etmiş, 2013 Dünya Finallerinde anlık yaratıcı düşünme kategorisinde Dünya Birinciliği ile Türkiye’ ye dönmüştür. Kendisini hayat boyu öğrenen bir öğrenci olarak tanımlamaktadır.