Özhan Toktaş, Londra Westminister Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü mezunudur. Satış ve yöneticilik konusunda 30 yıl deneyime sahip olan Toktaş, bunun 24 yılında Hewlett Packard, Computer Associates ve Sun Microsystems gibi çok uluslu Teknoloji Endüstrisi şirketlerinde görev yapmıştır. Sun Microsystems’e katılmadan önce, 2 yıl boyunca bilgi depolama alanında kendi işini yürütmüştür.

Özhan Toktaş Pearson’da göreve başlamadan önce, Sun Microsystems’in Türkiye ve Orta Asya’dan sorumlu Genel Müdürü olarak 60’tan fazla kişiden oluşan bir ekibi yönetmiş ve şirket gelir ve karlılığını pek çok kez artırmayı başarmıştır.

Bu süreçte, Güneydoğu Avrupa bölgesinin en iyi satış müdürü ödülünü almış ve aynı zamanda, yılın dünya satış müdürü ödülüne de aday gösterilmiştir.

6 yılı aşkın bir süredir Pearson Türkiye’de Genel Müdür olarak profesyonel yaşamını sürdüren Toktaş, şirketi hem yerel hem de uluslararası anlamda pek çok yeni kavramla tanıştırmıştır. Şirketin eğitim çözümleri alanında liderlik etmesi ve bu liderliğini sürdürmesi ilkesi ile görevine devam etmektedir. Evli ve 15 yaşında bir erkek çocuk babasıdır.